Votorantim Cimentos

İnanarak inşa eden insanlardan oluşan %100 Brezilya menşeli yapı malzemeleri şirketiyiz

Votorantim Cimentos Türkiye

2012 yılında Türkiye pazarına giren Votorantim Cimentos; Votorantim Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve Yibitaş Yozgat İşçi Birliği İnşaat Malzemeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. olarak çimento, beton ve agrega sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

Türkiye’de Ankara-Hasanoğlan, Yozgat, Sivas, Nevşehir ve Samsun’daki fabrikaları ile çimento sektöründe aktif bir şekilde yer alan şirketin ayrıca Kapadokya, Karadeniz ve Ankara bölgelerinde hazır beton ve agrega faaliyetleri mevcuttur. Yıllık toplam 4.5 milyon ton çimento ve 4.1 milyon m3 hazır beton üretim kapasitesi vardır.

Votorantim Cimentos ‘un üyesi olduğu Votorantim A.Ş. yüzde yüz Brezilya sermayeli uluslararası bir şirkettir ve 5 kıtada 19 ülkede çimento, metal, çelik, enerji, kağıt, konsantre portakal suyu gibi çeşitli sektörlerde faaliyet göstermektedir. 1933 yılından itibaren yapı malzemeleri (çimento, beton, agrega ve alçı) sektöründe yer alan Votorantim Cimentos, yıllık 50 milyon tonu aşan çimento üretim kapasitesi ile sektörünün en büyük şirketlerinden biridir.

Votorantim Cimentos en önemli ve en hızlı büyüyen pazarlarda stratejik konumlanması bulunan bir network ağında faaliyet göstermekte olup, Türkiye dahil olmak üzere 11 ülkede faaliyet göstermektedir.

Votorantim Cimentos Türkiye Tarihçe

Türkiye’de Votorantim Cimentos

Aggrega

Ödüller ve Başarılar

Votorantim Cimentos

1918 yılında, São Paulo’da (Brezilya) bulunan bir tekstil fabrikası, daha sonra Latin Amerika’daki en büyük holdinglerinden biri haline gelecek olan bir işletmenin kökeniydi: Votorantim A.Ş.

Votorantim Cimentos, 1933 yılında %100 Brezilya sermayesi ile kuruldu ve üç yıl sonra Saint Helena’daki ilk çimento fabrikasının açılışını yaptı.

2001 yılında ABD ve Kanada’da uluslarası genişleme faaliyetlerine başlamış olan Şirket, 2007 yılında ise Arjantin, Bolivya, Şili ve Uruguay’da açılımını sürdürdü. 2012 yılında Türkiye, Tunus, Fas, İspanya, Hindistan ve Çin’de çalışmalarına başladı ve şirket bugün 11 ülkede faaliyet göstermektedir.

Rakamlarla Votorantim Cimentos

Faaliyet

11 Ülke

Dünya’da 7.

Sektörün En Büyük
Global Çimento Üreticisi

56.8 MT/Yıl

Yıllık Çimento Kapasitesi

Votorantim Cimentos S.A.

Votorantim S.A. (Votorantim), 105 yıldır uzun vadeli bir vizyonla yatırım yaparak üstün finansal getiri gerçekleştirmeyi ve olumlu yönde sosyal & çevresel etki yaratmayı hedefleyen bir holding şirketidir.

İnşaat malzemeleri, finans, alüminyum, yenilenebilir enerji, madencilik ve çelik, tarım-gıda, altyapı, gayrimenkul sektörü ve yatırımlar olmak üzere farklı sektörlerdeki son derece önemli şirketlerden oluşan bir portföy aracılığıyla 16 ülkede faaliyet göstermektedir.