Toplumsal Destekler

Faaliyet gösterdiğimiz lokasyonlarda toplumun ihtiyaçlarını önemsiyoruz

Kurumsal Sosyal Sorumluluk

Tam burada, yanınızdayız!

Votorantim Cimentos olarak içinde bulunduğumuz toplumlarda iz bırakmayı önemseriz. Birlikte büyüyoruz ve iletişime her zaman açığız. Gerçekleştirdiğimiz hem toplumsal ve çevresel girişimlerle hem de gönüllülük projeleriyle çevremizdeki insanları destekliyoruz ve ortak değer yaratıyoruz. Ayrıca, yerel ekonomiyi canlandırarak ve yerel tedarikçilerle işbirliği yaparak yerel işletmeleri güçlendirmeyi hedefliyoruz. Birleşmiş Milletler Gelişim Programı’na (UNDP) verdiğimiz taahhüt ile içinde bulunduğumuz topluluklara hizmet etmek adına Sosyal Sorumluluk Projeleri’ne destek sağlamaktayız.

Çimento fabrikalarımız faaliyette bulundukları bölgelerde toplumu basit anlamda sadece iş olanakları veya okullara yapılan bağışlarla değil, ötesinde, toplumu kültürel anlamda geliştiren aktivitelerle de desteklemektedir. Bunlara en güzel örnek Votorantim Cimentos Türkiye’nin sponsoru olduğu Kerkenes Arkeolojik Kazıları Deco-center projesi ve İhtiyaç Haritası & Nef Vakfı işbirliğinde yürütülen 1destek1yuva projesidir.

Gönüllülük

Sosyal Sorumluluk Projelerinin bir diğer kolu olan gönüllülük aktiviteleri ile çalışanlarımızı sürecin ortağı haline getiriyoruz. Gönüllülük aktivitelerini destekleyerek, çalışanlarımızın topluma katkı sağlama ve duyarlılık oluşturma konularında etkin rol almalarını teşvik ediyoruz. Sosyal etkiyi artırmak için farklı sivil toplum örgütleri ile iş birliği yaparak çalışanlarımızın yardım faaliyetlerinde aktif rol almalarını sağlıyoruz. Bu iş birlikleri sayesinde, çalışanlarımızın ilgi alanlarına ve becerilerine uygun projelerde yer almalarını sağlayarak, katılımcılığı ve etkinliği artırıyoruz.

Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı (LÖSEV) ile iş birliği içinde gerçekleştirdiğimiz Koli Koli Mutluluk etkinliği, çalışanlarımızın gönüllülük ruhunu ve topluma duyarlılığını artırmak için önemli bir adımdır.
Birlikte yapılan bu tür etkinliklerle şirket kültürümüzde dayanışma ve topluma karşı sorumluluk bilincinin güçlenmesine yardımcı olmaktayız.

Medya Merkezi