Çimento

Votorantim Cimentos’un Türkiye’de Ankara-Hasanoğlan, Yozgat ve Sivas’ta 3 entegre çimento fabrikası, Nevşehir ve Samsun’da 2 öğütme-paketleme tesisi bulunmaktadır. Tesislerinin yıllık toplam çimento üretim kapasitesi 4.5 milyon tondur.

Çimento ürünlerimiz  EN 197-2  ve  CE  Normlarına uygun olup, fabrikalarımızın  ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi, OHSAS 18001 ISG  Yönetim Sistemi, ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi ve TS EN ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi belgeleri bulunmaktadır.

Tüm inşaatlara uygun, farklı teknik özellikte çimento tipleri ile müşteri ihtiyaçlarını karşılamaktayız.

Türkiye çimento sektöründe ilk markalı çimento olan Cempower, Votorantim Cimentos’un portföyünde yer almaktadır.  Cempower broşür

Votorantim Cimentos yenilikçi paketleme ve sevkiyat çözümleri ile sektöründe öncü olmaya devam etmektedir. Votorantim Cimentos, belirli fabrikalarımızda 25 kg torbalı çimentoyu ve 1.5 ton paletli çimentoyu satışa sunmuştur. 25 kg torbalı çimento ile küçük tadilat ve onarım gerektiren işlerde  çimento israfının önlenmesi  hedeflenirken, 50 kg lık torbalı çimentoya göre taşıma kolaylığı sağlaması sayesinde  işçi sağlığı ve güvenliğinin korunmasıdır.

Çimento Üretim Süreçleri

? Ön Homojenİzasyon
1

Ön Homojenİzasyon

1
Farİn Değİrmenİ
2

Farİn Değİrmenİ

2
Klİnker Üretİmİ
3

Klİnker Üretİmİ

3
Soğutma
4

Soğutma

4
Çİmento Öğütme
5
5

Çİmento Öğütme

Sevkiyat
6
6

Sevkiyat

  • 1 Ön Homojenizasyon
  • 2 Farin Değirmeni
  • 3 Klinker Üretimi
  • 4 Soğutma
  • 5 Çimento Öğütme
  • 6 Sevkiyat