Votorantim Cimentos Türkiye

2012 yılında Türkiye pazarına giren Votorantim Cimentos; Votorantim Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve Yibitaş Yozgat İşçi Birliği İnşaat Malzemeleri SanayiveTicaret A.Ş. olarak çimento ve beton sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

Türkiye'de Ankara-Hasanoğlan, Yozgat, Sivas, Nevşehir ve Samsun’daki fabrikaları ile faaliyet gösteren şirketin yıllık toplam 4.5 milyon ton çimento üretim kapasitesi bulunmaktadır. Ayrıca, şirketin 4.1 milyon m3 hazır beton üretim kapasitesi vardır.

Votorantim Cimentos 'un üyesi olduğu  Votorantim A.Ş.  yüzde yüz Brezilya sermayeli uluslararası bir şirkettir ve 5 kıtada 19 ülkede çimento, metal, çelik, enerji, kağıt, konsantre portakal suyu gibi çeşitli sektörlerde faaliyet göstermektedir. 1933 yılından itibaren yapı malzemeleri (çimento, beton, agrega ve alçı) sektöründe yer alan Votorantim Cimentos, yıllık  50 milyon tonu aşan çimento üretim kapasitesi  ile sektörünün en büyük şirketlerinden biridir.

 

Votorantim Cimentos en önemli ve en hızlı büyüyen pazarlarda stratejik konumlanması bulunan bir network ağında faaliyet göstermekte olup, Türkiye dahil olmak üzere 11 ülkede faaliyet göstermektedir.